Jak wybrać klimatyzację do domu?

Jak wybrać klimatyzację do domu?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby klimatyzacja do domu dobrze służyła, powinna przede wszystkim spełniać trzy podstawowe warunki: cicho pracować, zapewniać maksymalny komfort nawiewu chłodzącego, jak i ciepłego powietrza oraz spełniać kryteria energooszczędności. Rozważając zakup urządzenia, warto wziąć te kwestie pod uwagę. To jednak nie wszystko. Kolejną sprawą jest ukształtowanie budynku, a szczególnie ściany, na której sprzęt będzie pracować. Każda klimatyzacja w Warszawie lub dowolnym mieście Polski powinna być wybierana według takich wytycznych.

Żeby było chłodno

Najszybszym rozwiązaniem jest ścienny klimatyzator typu split, który montowany jest do dowolnej ściany, natomiast jego druga część na balkonie lub zewnętrznej części budynku. Kiedy nie ma możliwości umieszczenia sprzętu na górnej części ściany sprawdza się typ konsola, który z powodzeniem można zainstalować w pobliżu kaloryfera. Ciepłe powietrze wentylowane jest wówczas dolna częścią urządzenia.

W domu, w którym planowany jest sufit podwieszany można zamontować sprzęt typu kasetonowego. Ten rodzaj gwarantuje największy komfort rozprzestrzeniania się chłodnego powietrza. Taki montaż klimatyzacji w Warszawie przebiega szybko i sprawnie.

Kiedy brak jest możliwości instalacji ściennego modelu, z pomocą przychodzi klimatyzator kanałowy. Zapewnia nawiew ze ściany i sufitu, a jak sama nazwa wskazuje – prąd zimnego powietrza dociera do pokoju specjalnymi kanałami. Zatem wybór klimatyzatora zależy przede wszystkim od możliwości danego domu (dostępności ściany lub przestrzeni) oraz oczekiwań względem działania nawiewu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalna zastawa obiadowa – w jakie talerze warto zainwestować?
Niebanalna zastawa obiadowa – w jakie talerze warto zainwestować?
Stara zastawa stołowa jest już obtłuczona i zdekompletowana? To nieomylny znak, że czas zainwestować w nowe talerze, które posłużą nam […]
Ostatnie wpisy