Jak wybrać karmę dla psa i kota?

Jak wybrać karmę dla psa i kota?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowi właściciele psów i kotów miewają problemy z wyborem odpowiedniego rodzaju żywienia pupila, szczególnie jeśli wcześniej w domu nie było zwierząt. I nic dziwnego – mnogość marek i rodzajów karm dostępnych na rynku potrafi przyprawić o zawroty głowy. Na co powinniśmy więc zwracać uwagę przy wyborze pokarmu dla swojego czworonoga?

Karmy dla psów i kotów – suche czy mokre?

Pierwsze pytanie, które musimy sobie postawić, to czy będziemy karmić psa lub kota suchymi chrupkami, czy też mięsem z puszki. Dla początkujących właścicieli nieodpowiednie jest decydowanie się na gotowanie posiłków w domowych warunkach, gdyż zbilansowanie jadłospisu będzie wymagać dużej wiedzy i kontroli ze strony weterynarza. Dlatego lepiej zacząć od karm sklepowych. Suche karmy dla kotów mają tę zaletę, że raz wsypane do miski, mogą tam leżeć przez dłuższy czas bez ryzyka zepsucia się, bo część kotów będących jedynym zwierzęciem w domu woli sobie podzielić posiłek na mniejsze porcje niż zjeść całość na raz. Z kolei suche karmy dla psów (zobacz te : https://www.doggo.com.pl/306-karmy-dla-psow)  są bardziej wydajne i możemy zrobić ich spory zapas, a potem wystarczy codziennie wsypywać garść do miski. Są więc wygodne w podawaniu. Natomiast karmy mokre, tak dla psów, jak i dla kotów, cechują się bardziej intensywnym zapachem, większą wilgotnością oraz zróżnicowaniem tekstury posiłku. Będą więc dobrym rozwiązaniem dla zwierząt wybrednych, wybierających tylko najsmakowitsze kąski. Karmy z puszki są jednak mniej wydajne i nakłada się ich zwykle większe porcje w porównaniu do karmy suchej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przy użyciu jakich urządzeń, można skutecznie osuszyć mieszkanie?
Przy użyciu jakich urządzeń, można skutecznie osuszyć mieszkanie?
Osuszanie mieszkania może być kłopotliwe, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu. W tym artykule omówimy kilka najpopularniejszych metod osuszania mieszkań i […]
Ostatnie wpisy