Jak wprowadzić do swojego domu ducha Świąt?

Jak wprowadzić do swojego domu ducha Świąt?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy lubimy święta, ich atmosferę, miłe spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół, jak też wyjątkowe potrawy i ciasta. Ten magiczny czas jest tylko raz w roku, więc warto wcześniej przygotować się do niego, by prace w ostatniej chwili i zmęczenie nie przyćmiły radosnych chwil. Ozdabianie mieszkania to ta część przedświątecznych działań, które można wykonać już w połowie grudnia, dzięki czemu dłużej można cieszyć oczy wspaniałymi bibelotami.

Dekoracje w mieszkaniu

Główną rolę w świątecznej dekoracji domu pełni choinka, najlepiej naturalna i pachnąca. Pięknie ozdobiona bombkami i światełkami wnosi do pomieszczenia miłą, ciepłą atmosferę. A własnoręcznie wykonane elementy zdobnicze dodadzą jej wyjątkowego charakteru. Poza przystrojonym drzewkiem warto pozawieszać drobne ozdoby, najlepiej błyszczące lub świecące, jak małe lampki, czy łańcuchy. Wspaniały nastrój podkreślają też różne źródła światła, a poza wymienionymi mogą to być swieczniki swiateczne z kolorowymi, aromatycznymi świecami. Miły domowy nastrój dopełnią bożonarodzeniowe rośliny, takie jak poinsecja zwana gwiazdą betlejemską, czy małe cyprysiki w doniczkach.

Świąteczne zapachy

Dopełnieniem pięknego wystroju są zapachy roznoszące się po całym mieszkaniu, one również mają duże znaczenie w tworzeniu odświętnej atmosfery. W osiągnięciu takiego efektu pomogą specjalne odświeżacze powietrza, czy kadzidełka. Można też samodzielnie wykonać pachnącą ozdobę jaką są pomarańcze z powbijanymi do ich skórki goździkami. Ta przyprawa, jak również cynamon, anyż, czy cytrusy składają się na magiczną, świąteczną mieszankę zapachów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać biurko komputerowe dla gracza?
Jak wybrać biurko komputerowe dla gracza?
Przeciętnej osobie mogłoby się wydawać, że do stanowiska komputerowego wystarczy kawałek deski i niewielkie siedzisko. W sytuacji graczy, którzy dużą […]
Ostatnie wpisy