Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

W każdym sklepie meblowym otrzymujemy bogatą ofertę, która u niejednego klienta powoduje zawrót głowy. Wybór jest tak ogromny, a tutaj trzeba się zdecydować na kilka, komplementarnych produktów, które zadecydują o charakterze wnętrza. Czy to jest trudne zadanie? I tak i nie. Na początek warto ustalić, w jakim stylu urządzimy salon, a później tylko dobierać elementy wyposażenia zgodne z wymogami konkretnej aranżacji. Zatem do dzieła!

Styl nowoczesny, czyli właściwie jaki?

Aranżacja w nowoczesnym stylu to przede wszystkim minimalizm, funkcjonalność oraz estetyka. Oznacza to, że w tym wypadku lepiej jest mieć mniej niż więcej, a meble służą przede wszystkim użytkowaniu, z dużym akcentem położonym na piękną prezencję. Występują nierzadko pod postacią geometrycznych kształtów, które wspaniale komponują się z surowością białych ścian. Takie wyposażenie oferuje m.in. sklep meblowy Furnilux.

Częstym błędem jest zakup takiego wyposażenia, który aktualnie znajduje się na liście najmodniejszych. To błąd, ponieważ podczas zmiany trendów, nasze meble stracą na wartości i będą wymagać kolejnej zmiany, nieodłącznie związanej z ponownymi kosztami. Lepiej inwestować w produkty klasyczne, które ze względu na swój ponadczasowy charakter wykazują uniwersalność i posłużą dłużej. Nie wolno zapominać o funkcjonalności, którą gwarantują np. szafki RTV.

Nowoczesny salon to umiejętność wykorzystania kontrastowych zestawień i różnych materiałów. Zatem biel ściany doskonale wpisze się w intensywny kolor kanapy oraz drewniany stolik. Do tego ozdobna, metalowa lampa w geometrycznym kształcie.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 3 =