Jak przygotować teren pod budowę domu?

Każdego roku w naszym kraju mnóstwo osób decyduje się na budowę domu jednorodzinnego. Wymaga to nie tylko zrealizowania wielu istotnych kwestii formalnych (ustalenie budżetu, uzyskanie niezbędnych dokumentów itp.), ale przede wszystkim odpowiedniego przygotowania działki przed przystąpieniem do właściwych robót. W przeciwnym razie obiekt może nie spełnić oczekiwań pod względem komfortu użytkowania i ogólnej estetyki. Jakie powinny być poszczególne etapy owego przygotowania?

Zabezpieczenie działki to priorytet

Bezpośrednio po zakupie działki budowlanej należy koniecznie ogrodzić jej obszar w celu ochrony przed intruzami i dzikimi zwierzętami. Pamiętajmy bowiem o tym, że w niedalekiej przyszłości będą się na niej znajdowały drogie maszyny oraz materiały. Najlepiej sprawdzą się tutaj mobilne płoty ażurowe lub pełne ze stali (o wysokości co najmniej 1,5 m), ponieważ charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe, a dodatkowo są dosyć lekkie i łatwe w montażu.

Jeśli interesuje nas wynajem ogrodzeń w Poznaniu bez problemu znajdziemy firmę oferującą tego rodzaju usługę. Kolejnym istotnym etapem przygotowań jest wyrównanie terenu z wykorzystaniem koparki, polegające na jego utwardzeniu i pokryciu wszelkich dołów czy kolein darnią oraz żyzną glebą. Do pozostałych czynności należy:

– wycięcie niepożądanych drzew i krzewów

– zorganizowanie punktu składowania materiałów budowlanych (w miejscu, gdzie nie będą stanowiły zagrożenia dla postronnych osób i nie wykraczały poza granicę działki)

– stworzenie fundamentów pod dom

– przeprowadzenie badań gruntu (zwłaszcza pod kątem zanieczyszczeń chemicznych)

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 8 =