Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami na wykładzinach?

Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami na wykładzinach?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykładziny i dywany niewątpliwie poprawiają estetykę pomieszczenia, ale są również bardziej narażone na powstawanie plam i zabrudzeń. Jeśli nie usuniemy ich odpowiednio wcześnie, mogą się utrwalić i na stałe wpisać w strukturę materiału. Wiele osób decyduje się na ich samodzielne usuwanie. Na rynku dostępnych jest przecież wiele preparatów czyszczących, które reklamowane są przecież jako bardzo skuteczne. Nie zawsze jednak przynoszą oczekiwaną poprawę, szczególnie w przypadku uporczywych plam. Jak wtedy sobie z nimi radzić?

Firma sprzątająca i jej kompleksowe usługi

Trudne do usunięcia plamy mogą istotnie szpecić materiał. Aby się ich pozbyć, warto zamówić usługę prania wykładzin dostępną na stronie internetowej: https://profesjonalnesprzatanie.pl/pranie-wykladzin/. Jedną z metod stosowanych przez firmę jest pranie na mokro, inaczej ekstrakcyjne. Przeprowadzane jest w kilku, kolejnych etapach. Pierwszą jest ocena stanu wykładziny, a także materiału, z którego została wykonana. Na tej podstawie można dopasować ilość środka chemicznego. W dalszej kolejności firma odkurza wykładzinę i usuwa plamy punktowo. W dalszej kolejności rozpyla preparat, który ma za zadanie wstępnie rozpuścić zanieczyszczenia. Następnie pracownik wciera odpowiedni środek i ekstrakcyjnie płucze. Na koniec pozostawia dywan do wyschnięcia.

Drugą metodą jest czyszczenie dogłębne, którego wykonanie zaleca się przynajmniej raz do roku. Na koniec można zaimpregnować wykładzinę, co chroni ją przed powstawaniem kolejnych zabrudzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łóżko podwójne – ciekawy pomysł na aranżację małego pokoju
Łóżko podwójne – ciekawy pomysł na aranżację małego pokoju
W wielu domach jednorodzinnych i mieszkaniach znajdują się niewielkie pokoje sypialne (np. dziecięce). Wymagają one umiejętnego zaaranżowania, tak aby zapewniały […]
Ostatnie wpisy