Jak dbać o akcesoria fryzjerskie?

Jak dbać o akcesoria fryzjerskie?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salony fryzjerskie to miejsca, w których konieczne jest przestrzeganie ścisłych zasad dotyczących higieny (w trosce o zdrowie klientów i pracowników). Kluczowe znaczenie ma regularne czyszczenie przyrządów oraz akcesoriów z kurzu, włosów i produktów stylizacyjnych. Mowa tutaj w szczególności o pelerynkach ochronnych, grzebieniach i szczotkach, nożyczkach, a także maszynkach elektrycznych. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak prawidłowo dbać o wszystkie wymienione elementy. 

Systematyczność to podstawa

W salonie fryzjerskim warto pamiętać przede wszystkim o szczotkach i grzebieniach. Najlepiej myć te akcesoria minimum raz na tydzień z użyciem wody z dodatkiem szamponu albo mydła, dokładnie opłukując i pozostawiając do całkowitego wyschnięcia. W tym przypadku wymogiem jest również codzienne usuwanie włosów spomiędzy kolców i zębów. Z kolei pielęgnacja nożyczek jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ polega na ich regularnym przecieraniu czystą szmatką, oczyszczaniu z włosków, oliwieniu (chodzi głównie o śrubę), a także sterylizowaniu w specjalistycznym urządzeniu emitującym promieniowanie ultrafioletowe.

Spore znaczenie ma też dbałość o odkładanie nożyczek ostrzem do dołu, koniecznie równoległe do blatu. Pelerynki trzeba wymieniać po każdym strzyżeniu i czesaniu (a przynajmniej prać w pralce automatycznej na niskich obrotach. Prostownice – należy myć alkoholem i przecierać chusteczkami dezynfekującymi albo dedykowanym preparatem bakteriobójczym. Nie obejdzie się bez czyszczenia maszybki za pomocą pędzelka i smarowania ostrz specjalnym olejem ochronnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczyszczalnia ścieków i standardowe akcesoria do niej
Oczyszczalnia ścieków i standardowe akcesoria do niej
Oczyszczalnia ścieków to złożony układ, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się różnego rodzaju zanieczyszczeń, poczynając od tych mechanicznych, na związkach […]
Ostatnie wpisy