Jak dbać o akcesoria fryzjerskie?

Salony fryzjerskie to miejsca, w których konieczne jest przestrzeganie ścisłych zasad dotyczących higieny (w trosce o zdrowie klientów i pracowników). Kluczowe znaczenie ma regularne czyszczenie przyrządów oraz akcesoriów z kurzu, włosów i produktów stylizacyjnych. Mowa tutaj w szczególności o pelerynkach ochronnych, grzebieniach i szczotkach, nożyczkach, a także maszynkach elektrycznych. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak prawidłowo dbać o wszystkie wymienione elementy. 

Systematyczność to podstawa

W salonie fryzjerskim warto pamiętać przede wszystkim o szczotkach i grzebieniach. Najlepiej myć te akcesoria minimum raz na tydzień z użyciem wody z dodatkiem szamponu albo mydła, dokładnie opłukując i pozostawiając do całkowitego wyschnięcia. W tym przypadku wymogiem jest również codzienne usuwanie włosów spomiędzy kolców i zębów. Z kolei pielęgnacja nożyczek jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ polega na ich regularnym przecieraniu czystą szmatką, oczyszczaniu z włosków, oliwieniu (chodzi głównie o śrubę), a także sterylizowaniu w specjalistycznym urządzeniu emitującym promieniowanie ultrafioletowe.

Spore znaczenie ma też dbałość o odkładanie nożyczek ostrzem do dołu, koniecznie równoległe do blatu. Pelerynki trzeba wymieniać po każdym strzyżeniu i czesaniu (a przynajmniej prać w pralce automatycznej na niskich obrotach. Prostownice – należy myć alkoholem i przecierać chusteczkami dezynfekującymi albo dedykowanym preparatem bakteriobójczym. Nie obejdzie się bez czyszczenia maszybki za pomocą pędzelka i smarowania ostrz specjalnym olejem ochronnym.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 11 =