Jak czyścić i dbać o wełniany płaszcz?

Jak czyścić i dbać o wełniany płaszcz?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadejście okresu jesienno-zimowego zwiastuje zawsze konieczność wyciągnięcia z szafy ciepłych ubrań. Wiele osób decyduje się wówczas na płaszcz wykonany z naturalnej wełny, ponieważ doskonale chroni on organizm przed chłodem, a jednocześnie pozwala skórze swobodnie oddychać. Tego rodzaju okrycie wierzchnie wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, opartej przede wszystkim na regularnym czyszczeniu. W przeciwnym razie istnieje ogromne ryzyko, że w krótkim czasie niekorzystnie zmieni się jego wygląd. 

Korzystanie z pralki automatycznej to kiepski pomysł

Płaszcz wełniany należy co kilka dni czyścić za pomocą miękkiej szmatki zamoczonej w zwykłej wodzie, ewentualnie specjalnej szczotki przeznaczonej do delikatnych materiałów (zgodnie z kierunkiem włosia). Zabronione jest przy tym nadmierne pocieranie powierzchni. Usuwanie większych zabrudzeń, takich jak choćby plamy z tłuszczu czy ziemi warto natomiast powierzyć profesjonalnej pralni chemicznej. Pracują tam bowiem osoby wyposażone w dużą wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji wełny oraz mające dostęp do właściwych urządzeń i preparatów. W tym przypadku użycie domowej pralki automatycznej jest najgorszym rozwiązaniem, bo może spowodować nawet gwałtowne skurczenie się albo sfilcowanie tkaniny wierzchniej. Oto kilka dodatkowych zasad dotyczących dbania o omawiany płaszcz: suszenie w pełni naturalne na płaskim podłożu (bez żelazka), wieszanie wyłącznie na grubym wieszaku (a nie haku), przechowywanie w wywietrzonym pomieszczeniu i zdejmowanie w trakcie jazdy samochodem. Jeśli zależy nam na zakupie płaszcza wyjątkowo niepodatnego na zabrudzenia, to zapoznajmy się z ofertą tego sklepu internetowego: https://perso.pl/48-plaszcze-welniane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami na wykładzinach?
Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami na wykładzinach?
Wykładziny i dywany niewątpliwie poprawiają estetykę pomieszczenia, ale są również bardziej narażone na powstawanie plam i zabrudzeń. Jeśli nie usuniemy […]
Ostatnie wpisy