Intruzi w ogrodzie – jak poradzić sobie ze szkodnikami?

Intruzi w ogrodzie – jak poradzić sobie ze szkodnikami?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie trzeba być ogrodnikiem, aby wiedzieć, że w ogrodzie są szkodniki. Szkodnikami może być wszystko, od ślimaków po mszyce, chrząszcze japońskie i komary. Istnieją również drapieżniki, takie jak biedronki, które jedzą te szkodniki. Jeśli próbujesz uprawiać żywność w swoim ogrodzie, możesz chcieć wiedzieć, jakie szkodniki mogą wpłynąć na twoje uprawy. Oto lista niektórych powszechnych szkodników:

Mszyce

Te małe owady żywią się roślinami wysysając ich soki. Często są one zielone lub czarne z miękkimi ciałami, które sprawiają, że wyglądają jak kleszcze, gdy żerują na roślinach. Możesz powiedzieć, czy masz mszyce na roślinach, jeśli wyglądają jak mają białe plamy. Mają one tendencję do pojawiania się w dużych ilościach na liściach i łodygach roślin, takich jak winogrona i róże.

Mrówki

Mrówki pomagają sobie zarówno spadzią z mszyc, jak i nektarem z kwiatów, co powoduje problemy w ogrodach, w których występują mrówki. Mrówki mogą również zjadać nasiona przed wykiełkowaniem lub zjadać otwory w łodygach sadzonek, pozostawiając je podatne na choroby lub uszkodzenia przez inne zwierzęta, takie jak ptaki lub wiewiórki, które same szukają źródeł pożywienia.

Chrząszcze

Chrząszcze obejmują biedronki, chrząszcze japońskie i chrząszcze ziemniaka Colorado. Chrząszcze są żarłocznymi zjadaczami i mogą szybko zniszczyć ogród. Lubią żywić się liśćmi i łodygami roślin, zwłaszcza róż, winogron i innych rodzajów produktów. Oprócz jedzenia materiału roślinnego, chrząszcze zjadają również inne owady, takie jak gąsienice.

Ślimaki

Ślimaki to powszechne szkodniki ogrodowe, które mogą szybko zniszczyć Twoje rośliny. Jedzą liście, łodygi i owoce, powodując szkody w uprawach takich jak pomidory i truskawki. Niektóre gatunki ślimaków są również uważane za szkodniki rolnicze, ponieważ żywią się uprawami takimi jak sałata i marchew. Dlatego będziesz potrzebował preparatu na ślimaki, jeśli myślisz o uprawie własnego ogrodu na poważnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzinny wyjazd w góry – o czym pamiętać?
Rodzinny wyjazd w góry – o czym pamiętać?
Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Przyszedł czas na podjęcie decyzji, gdzie pojechać. Rodzinne wyjazdy zwykle wymagają większego nakładu pracy na […]
Ostatnie wpisy