Higiena w zakładzie fryzjerskim – jak o nią dbać?

Wszyscy, którym zależy na dobrym wyglądzie korzystają raz na kilka miesięcy z usług fryzjerskich. Daje to gwarancję nie tylko zdrowych i odżywionych włosów, ale przede wszystkim właściwego wizerunku, który zadbane włosy gwarantują. Zatem taką wizytę po prostu trzeba odbyć dla własnego dobra. To, co dla fryzjera jest codziennością, niekoniecznie jest oczywiste dla jego klientów. Tymczasem, aby każda osoba odwiedzająca salon fryzjerski czuła się w nim dobrze i bezpiecznie, trzeba o to odpowiednio zadbać. W jaki sposób?

Przede wszystkim przestrzegając zasad higieny. Oczywiście leży to po stronie fryzjera, który musi dołożyć wszelkich środków, aby temu sprostać. Począwszy od małych czynności, poprzez większe inwestycje. Na pewno na początek niezbędne będą fartuchy fryzjerskie, które zabezpieczają pracownika, jak i jego klienta. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Fryzjerskie abc

Ważnym elementem są ręczniki. Najlepiej, kiedy są jednorazowe, ponieważ zapobiega to przedostawaniu się bakterii lub chorobom skóry. Inną kwestią jest właściwe wyparzanie narzędzi, a kiedy tylko to możliwe – stosowanie części jednorazowych, które można wyrzucić po każdej czynności. Jeśli nie wchodzi to w grę, należy bezwzględnie dbać o ich sterylność. Kolejną sprawą jest regularne oraz dokładne sprzątanie pomieszczenia, gdzie przyjmowani są klienci. Wszystkie narzędzia takie jak szczotki czy maszynki należy oczyszczać z pozostałości. To samo dotyczy podłogi oraz umywalek.

Artykuł przygotowany we współpracy z Allefryz.pl.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =