Dotacje unijne dla firm – co warto wiedzieć?

Dotacje unijne dla firm – co warto wiedzieć?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto może korzystać z dotacji unijnych

Dotacje unijne to jeden ze sposobów finansowania rozwoju przedsiębiorstw. W latach 2014-2020 w budżecie unijnym zarezerwowano aż 20 mld Euro na pomoc firmom prowadzącym działalność gospodarczą w Polsce. Środki finansowe zostały rozdzielone w kilku różnych funduszach. Przedsiębiorcy pragnący uzyskać dotację umożliwiającą rozwój infrastruktury lub rozbudowę linii produkcyjnych powinni złożyć wniosek w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacje unijne dla firm już istniejących dostępne są także w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego podstawowym celem jest walka z bezrobociem i zwiększenie zatrudnienia. Na środki finansowe z tego źródła mogą liczyć również osoby, planujące otwarcie własnej firmy.

Jakie projekty mogą realizowane

Warto pamiętać, że nie wszyscy przedsiębiorcy mogą uzyskać dotacje. Każdy złożony wniosek jest indywidualnie rozpatrywany i oceniany. W pierwszej kolejności realizowane są projekty badawcze i innowacyjne. Na dofinansowanie mogą również liczyć firmy, wdrażające rozwiązania proekologiczne. Termomodernizacja budynków należących do firmy, unowocześnienie linii produkcyjnej to przedsięwzięcia, które zwykle zyskują akceptację. Aby zwiększyć swe szanse na pozyskanie środków unijnych, warto poświęcić nieco czasu na profesjonalne przygotowanie wniosku. Jeżeli jakiś przedsiębiorca pragnie stworzyć profesjonalny projekt o dotacje unijne Wielkopolska jest województwem, w którym działa wiele firm doradczych i konsultingowych świadczących tego rodzaju usługi. Często zdarza się, że odpowiednie sformułowanie i uzasadnienie wniosku o dotacje wystarcza, by zyskał on aprobatę osób oceniających.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje chłodnic dostępnych w sklepach
Rodzaje chłodnic dostępnych w sklepach
Chłodnice są nieodłącznym elementem każdego pojazdu, w którym jest silnik spalinowy. Generuje on w czasie pracy sporo ciepła, które trzeba […]
Ostatnie wpisy