Dodatki do małego mieszkania

Dodatki do małego mieszkania
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe mieszkanie to prawdziwe wyzwanie w kwestii zagospodarowania przestrzeni. Mamy tu niewielkie pole manewru, nadal musimy jednak w jakiś sposób rozmieścić wszystkie niezbędne meble oraz sprzęty. W takim przypadku dodatki grają ogromną rolę. Niezwykle ułatwią one nasze życie, jeśli tylko sięgniemy po te najbardziej praktyczne z nich. Przedstawiamy kilka przykładów.

Niewidzialne dla oka

Urządzenie małych wnętrz wymaga sprytu. Jednym z rozwiązań jest umiejętne wykorzystanie ukrytych schowków, niewidocznych dla odwiedzających nas gości. Wśród nich na wyróżnienie zasługują otwierane pufy, w których możemy składować na przykład płyty CD czy czasopisma, które prenumerujemy. W salonach meblowych dostępne są również praktyczne rozwiązania dotyczące przechowywania ubrań. Mowa tu przede wszystkim o koszach drucianych do szafy. Najlepiej wstawić je w sekcji przeznaczonej na wieszaki, dzięki temu tę część mebla wykorzystamy podwójnie. W koszach mogą znaleźć się zimowe swetry, bielizna lub stylizacyjne akcesoria. Wszystko zależy od naszego zamysłu.

Aranżacja ścian

Jako właściciele niedużych mieszkań nie możemy zapominać, że meble nie muszą zajmować jedynie podłogi. Doskonałym rozwiązaniem dla nas są wszelkie dodatki, które montuje się na ścianach. Do listy zakupów w sklepie z domowymi akcesoriami dopiszmy więc podpórkę pod półkę, która pomieści nasze książki oraz wiszącą szafkę na komplety pościeli czy dokumenty. Dzięki nim zyskamy tak cenną dla nas przestrzeń. Na tego typu meblach, zamiast na podłodze, mogą stanąć również kwiaty i inne ozdoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do wycinania drewna?
Co przyda się do wycinania drewna?
Drewno to niezwykle ceniony materiał wykorzystywany do wielu celów: od budownictwa po wyroby stricte dekoracyjne. Praca z nim wymaga jednak […]
Ostatnie wpisy