Druk fleksograficzny jest uznawany za jedną z najszybciej rozwijających się metod wydruku w poligrafii. Choć nie ma on wiele wspólnego ze standardowymi metodami stosowanymi dotychczas, to posiada znaczne większe możliwości, z których korzysta się zarówno podczas produkcji reklam jak i opakowań. Druk fleksograficzny to doskonała jakość w połączeniu z szybkością. Gdzie jego zastosowanie sprawdzi się najlepiej?
Fleksografia jest uniwersalną metodą druku. Unikatowe jest to, że powierzchnia użytkowa nie musi być idealnie równa. Elastyczne formy drukarskie zbudowane są najczęściej z polimerów lub farb szybkoschnących i UV. Druk jest precyzyjny i jakościowo dorównuje sitodrukowi, a przy mniejszych partiach zleceń, jego koszty nie są zbyt duże. Druki fleksograficzne charakteryzują się przede wszystkim wysokiej jakości obrazem, co stanowi też doskonałą alternatywę dla offsetu. Wysokiej jakości nadruki tą nowoczesną metodą oferuje m.in. firma Janbox za sprawą witryny https://janbox.pl/oferta/nadruk. Nadruki posiadają wyjątkową odporność na ścieranie.
Z druku korzystają głównie producenci opakowań. Obecnie w praktycznie każdym sklepie można spotkać produkt, który korzysta z tej metody. Głównymi klientami są producenci żywności oraz kosmetyków. Niemalże 80% druku na rynku opakowań wykonuje się metodą fleksograficzną. Z druku korzystają też przedsiębiorstwa wytwarzające worki foliowe, kartony, tektury oraz etykiety. Poza branżą spożywczą druk znajdzie zastosowanie w drukowaniu kart kredytowych, napisów i grafik na koszulki, toreb zakupowych i prasy.