Czym zajmuje się arborysta?

Czym zajmuje się arborysta?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ten tajemniczo brzmiący termin odnosi się do osoby, która w swoim zawodzie łączy umiejętności drwala i alpinisty. W codziennej pracy zajmuje się on pielęgnacją i wycinaniem drzew, wykorzystując do tego metody alpinistyczne. Z usług arborysty korzysta się zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się potrzeba usunięcia drzew z miejsc trudno dostępnych na dużych wysokościach. Już to pokazuje, że w tym zawodzie potrzebne są odpowiednie predyspozycje psychiczne jak i fizyczne. A poza tym trzeba umiejętnie posługiwać się piłą mechaniczną i innymi przyborami wykorzystywanymi w tym zawodzie.

Co należy do zadań arborysty?

Arborystę czasami nazywa się chirurgiem drzew, gdyż do jego zadań należy usuwanie suchych lub chorych gałęzi, które mogą stanowić zagrożenie na przykład dla linii energetycznych. Czasami arborysta usuwa także zdrowe drzewa lub konary w zależności od wyłaniających się potrzeb. Technika wycinania drzew w tym zawodzie polega na usuwaniu poszczególnych jego elementów od samego czubka aż do jego pnia. Do takiego zadania potrzebny jest odpowiedni sprzęt alpinistyczny dostępny na takiej stronie: https://e-hak24.pl/bhp/drzewolazy. Chodzi między innymi o liny oraz haki. Osoba wykonująca ten zawód może znaleźć zatrudnienie w firmach, które zajmują się wycinką drzew metodami alpinistycznymi oraz w zakładach komunalnych. Można też otworzyć własną firmę, gdyż zleceń w tej dziedzinie nie brakuje. A ze względu na niebezpieczny charakter pracy zarobki są stosunkowo wysokie. Wycinka pojedynczego drzewa nie przyniesie dużej kwoty zarobku. Ale zlecenie dotyczące większego zakresu prac to już spory zysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rusztowania i ich specyfika – jak mogą wspomóc pracę oderwaną od ziemi
Rusztowania i ich specyfika – jak mogą wspomóc pracę oderwaną od ziemi
Rusztowania pełnią niezwykle ważną rolę w budownictwie. To tymczasowa konstrukcja, która umożliwia pracę na wysokości. Dzielimy je ze względu na […]
Ostatnie wpisy