Czym są boostery treningowe?

Czym są boostery treningowe?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sportowcy często mają różne problemy, które utrudniają im osiągnięcie wyznaczonego celu. Mogą one dotyczyć zarówno budowania masy mięśniowej czy redukcji tkanki tłuszczowej, jak i motywacji. W takim przypadku konieczne jest często wprowadzenie do organizmu odpowiednich składników, których celem jest znaczne poprawienie wyników na treningu. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się zwłaszcza tzw. boostery treningowe, czyli preparaty zawierające w swoim składzie liczne substancje wykazujące działanie silnie pobudzające.

Ciało często potrzebuje dodatkowego bodźca

Boostery treningowe sprawdzają się przede wszystkim u osób pragnących w znacznym stopniu zwiększyć wytrzymałość oraz wydajność siłową, a także pobudzić mięśnie do wzrostu, zregenerować je albo zmniejszyć ból. Preparaty te można stosować zarówno przed jak i po treningu. Pamiętajmy jednak, że nie istnieje jeden produkt gwarantujący osiągnięcie wszystkich celów jednocześnie. Niektóre boostery zawierają bowiem substancje typowo pobudzające, takie jak kofeina czy guarana (poprawa koncentracji i skupienia), inne zaś są oparte na argininie, cytrulinie oraz beta-alaninie, czyli składnikach ukierunkowanych na zwiększenie wydolności organizmu i wytrzymałości mięśniowej oraz znaczne spotęgowanie tzw. efektu pompy. Omawiane specyfiki przydają się szczególnie wtedy, gdy przeżywamy silny stres, jesteśmy obciążeni zbyt ciężkimi treningami i cierpimy z powodu niedostatecznej ilości snu. Dodajmy, że boostery zróżnicowane pod względem smaku, pojemności i efektu działania, posiada w swojej ofercie niemal każdy sklep z suplementami – zarówno stacjonarny, jak i internetowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Badania nieniszczące, gdzie znajdą swoje zastosowanie i czy są konieczne?
Badania nieniszczące, gdzie znajdą swoje zastosowanie i czy są konieczne?
Badania nieniszczące (NDT) to grupa technik stosowanych do oceny integralności materiału, komponentu lub systemu bez jego uszkodzenia. Badania nieniszczące mogą […]
Ostatnie wpisy