Czym jest upadłość konsumencka?

Czym jest upadłość konsumencka?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok coraz więcej osób prywatnych decyduje się na upadłość konsumencką. To nic innego jak postępowanie sądowe, na mocy którego dochodzi do stwierdzenia, że dany dłużnik jest w pełni niewypłacalny. W ten sposób zostaje automatycznie oddłużony z całości albo znacznej części swoich zobowiązań wobec wierzycieli. Jeśli chcemy przebrnąć przez ten proces szybko i bez niepotrzebnych komplikacji, to z pewnością pomoże nam w tym profesjonalna Kancelaria Wyzeruj Długi.

Konieczne jest spełnienie konkretnych warunków

Upadłość konsumencka jest dostępna przede wszystkim dla tych osób, które wpadły w spiralę zadłużenia nieumyślnie (np. wskutek choroby lub utraty głównego źródła utrzymania), czyli nie podejmowały działań prowadzących bezpośrednio do niewypłacalności. Podstawowym warunkiem jest w tym przypadku uzyskiwanie miesięcznego wynagrodzenia na poziomie nie pozwalającym na realną spłatę zobowiązań, a także nieprowadzenie działalności gospodarczej oraz niepozostawanie w żadnej spółce.

Ogłoszenie upadłości odbywa się zawsze przed sądem, dlatego najpierw należy wnieść specjalny wniosek – może to zrobić nie tylko sam dłużnik, ale również jego wierzyciel. Oczywiście powodzenie całego procesu zależy w dużej mierze od wiarygodnego uzasadnienia, że nie mamy żadnych faktycznych możliwości i szans na uregulowanie zobowiązania. Opłata za złożenie wniosku wynosi obecnie 30 zł. Dodajmy, że w wyniku postępowania sądowego zakończonego jedynie częściowym anulowanie długu jest sporządzany plan spłaty pozostałej kwoty. Niekiedy też sąd nakazuje sprzedanie majątku w postaci samochodu, mieszkania czy urządzeń RTV AGD.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Frezarka CNC – jakie ma zalety?
Frezarka CNC – jakie ma zalety?
Frezarki CNC są jednym z najważniejszych narzędzi produkcyjnych, ponieważ można je wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju przedmiotów i produktów. Mogą […]
Ostatnie wpisy