Co warto wiedzieć przed montażem oczyszczalni ścieków?

Co warto wiedzieć przed montażem oczyszczalni ścieków?
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka rodzajów oczyszczalni ścieków, ale ogromną popularność w ostatnim czasie zdobywa wersja przydomowa. Wszystko za sprawą jej prostej konstrukcji i jednocześnie szerokiego zakresu zalet. To zespół odpowiednio skomponowanych urządzeń, których zadaniem jest oczyszczanie ścieków wytwarzanych w gospodarstwie domowym. Usunięcie zanieczyszczeń odbywa się w pełni naturalną drogą zachodzących tam procesów biologicznych. W związku z tym jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla środowiska. Oczyszczalnia drenażowa opiera się na procesie drenażu rozsączającego, który składa się z układu rur o średnicy 110 mm, ułożonych na żwirowej obsypce, której granulacja wynosi około 16-40 mm. Długość rur uzależniona jest przede wszystkim od ilości zgromadzonych ścieków, a także poziomu przepuszczalności gruntu. Wszystkie powinny być wyposażone na końcu w kominek napowietrzający.

Alternatywne rozwiązania oczyszczania ścieków

Zamiast jednak budować tradycyjne oczyszczalnie, można zredukować koszty gospodarki wodno-ściekowej stosując nowe podejście do obiegu wody. Rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim przedsiębiorstwom, a więcej o ofercie dowiesz się na stronie internetowej: https://www.tegal.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze sposoby na zacienienie tarasu
Najlepsze sposoby na zacienienie tarasu
Taras to konstrukcja, która jest nie tylko funkcjonalnym rozszerzeniem domu, ale również jego ozdobą. Na tarasie można przyjemnie spędzać czas […]
Ostatnie wpisy