Co to są kasy fiskalne online

Co to są kasy fiskalne online
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasy fiskalne (albo inaczej – zgodnie z brzmieniem ustawowym – kasy rejestrujące) są to urządzenia, na których dokonuje się rejestrowania transakcji sprzedaży. Dokładniej dotyczy to transakcji dokonywanych na rzecz tak zwanych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (czyli na rzecz przeciętnego konsumenta). Oprócz powyższego kryterium, do prowadzenia ewidencji w takiej formie są zobowiązani przedsiębiorcy, którzy nie spełniają określonych przepisami kryteriów zwolnienia z tej czynności.

Różnica pomiędzy zwykłymi kasami fiskalnymi a kasami fiskalnymi on-line

Podstawowym celem funkcjonowania zarówno jednej, jak i drugiej kasy fiskalnej, jest rejestrowanie sprzedaży prowadzonej na rzecz osób fizycznych. Z tą jedynie różnicą, że kasy fiskalne on-line (co sugeruje już sama nazwa) umożliwiają przesyłanie danych między kasą a tak zwanym Centralnym Repozytorium Kas – czyli systemem teleinformatycznym prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej gromadzącym informacje o obrocie, w którym uczestniczą osoby fizyczne. Co do zasady również podatnicy prowadzący ewidencję przy użyciu kas fiskalnych on-line mają możliwość wystawiania zarówno paragonów fiskalnych w postaci papierowej, jak i w postaci elektronicznej. Zwykłe kasy umożliwiają wystawienie tylko paragonu papierowego.

Z kasami fiskalnymi on-line wiąże się duże nadzieje – zarówno ze względu na bezpośredni dostęp do danych o ewidencjonowanych na niej transakcjach, jak i ze względu na ich użyteczność w sytuacjach zagrożenia epidemicznego i konieczność ograniczenia bezpośrednich kontaktu (jak odbiór od kasjera paragonu papierowego). Obecnie jednak obowiązują one w wybranych branżach (np. w warsztatach samochodowych), natomiast do pozostałych obszarów gospodarki będą wprowadzane w określonej przyszłości. Tego rodzaju urządzenia są dostępne np. na stronie internetowej https://www.kaspo.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje do salonu – na co zwracać uwagę?
Dekoracje do salonu – na co zwracać uwagę?
Urządzając salon, dobrze pomyśleć o dodatkach do mebli, jakimi są najróżniejsze dekoracje, bibeloty i lampy. Takie elementy nadają wnętrzu charakteru […]
Ostatnie wpisy