Co powinien obejmować przegląd auta po zimie?

Co powinien obejmować przegląd auta po zimie?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nadejściem wiosny każdy kierowca powinien dokonać dokładnego przeglądu swojego auta. Umożliwi to bowiem zachowanie pełnej kontroli nad jego stanem technicznym, a także ograniczy do minimum ryzyko zaistnienia awarii albo uszkodzeń. Jedną z wymaganych czynności jest wymiana opon zimowych na wersje letnie. Jeśli interesują nas wytrzymałe, a jednocześnie w pełni funkcjonalne opony Goodyear to producent, który oferuje mnóstwo przystępnych cenowo konstrukcji. 

Bez czyszczenia się nie obejdzie 

Zima to pora roku, która wyjątkowo nie służy samochodom osobowym, ponieważ mamy wówczas do czynienia z niską temperaturą, śniegiem oraz solą i piaskiem na jezdni. To wszystko przekłada się bezpośrednio na ogromne ryzyko uszkodzenia zarówno poszczególnych elementów podwozia, jak i nadwozia. Dlatego w pierwszych dniach wiosny zaleca się przeprowadzenie rzetelnego przeglądu pojazdu. Najpierw należy go gruntownie oczyścić z zaschniętego brudu (błota, piasku, substancji organicznych itp.) za pomocą dedykowanych preparatów. Na tym etapie niezbędna jest też ocena stanu lakieru pod kątem ewentualnych zadrapań, rys, ubytków czy korozji.

Kolejne istotne działanie to wymiana opon na nowe, zwłaszcza jeśli głębokość bieżnika w dotychczasowych wynosi mniej niż 3 mm. Warto postawić na doskonałej jakości opony marki BFGOODRICH, dostępne np. w tym sklepie internetowym: https://plusgum.pl/producenci-opon/bfgoodrich.

Inne wymagane czynności:

– wymiana wszystkich płynów eksploatacyjnych

– przeprowadzenie diagnostyki komputerowej pojazdu w profesjonalnym warsztacie

– zweryfikowanie sprawności układu hamulcowego i kierowniczego 

– usunięcie ewentualnych usterek

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów wykonywane są ogrodzenia?
Z jakich materiałów wykonywane są ogrodzenia?
Ogrodzenia występują w wielu różnych materiałach i mogą być wykonane z wielu różnych rzeczy. Niektóre z najczęstszych typów ogrodzeń obejmują: […]
Ostatnie wpisy