Co nosić w pracy, by nie przegrzać organizmu?

Co nosić w pracy, by nie przegrzać organizmu?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca fizyczna wymaga oczywiście wysiłku oraz aktywności, która bezpośrednio prowadzi do pocenia, co jest naturalną odpowiedzią naszego organizmu na takie warunki. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ spocone ciało wystawione na wiatr lub nagłą zmianą temperatury może zareagować chorobą lub przeziębieniem. Dbając o swój komfort termiczny można również szybko doprowadzić do przegrzania organizmu, co również będzie skutkować przykrymi dolegliwościami zdrowotnymi. Jak zatem uniknąć tego typu sytuacji? Jak zapewnić sobie wygodę w pracy, wybierając odpowiednie ubrania? Jak nie doprowadzić do przegrzania ciała?

Kluczem jest oczywiście odpowiednia garderoba oraz sposób jej doboru. Sprawdza się tutaj przede wszystkim bezrękawnik, który można założyć w przypadku chłodniejszych dni lub wtedy, gdy jest nam zwyczajnie zimno. Jego zaletą jest zamek, który w dowolnej chwili można zapiąć lub rozpiąć. Kiedy przychodzi taka potrzeba, również po prostu zdjąć, by uniknąć przegrzania.

Wygodnie i przewiewnie

Oprócz długości ubrań oraz warstw, które na siebie nakładamy, ważny jest również materiał, z którego zostały one wykonane. Jeśli mowa o koszulkach firmowych, które użytkowane są przez osiem, długich godzin, to najlepiej sprawdza się bawełna, która zapewnia cyrkulację powietrza i niezbędną wentylację. Skóra może po prostu swobodnie oddychać. Drugą kwestią jest dobór koszulek do pory roku. Latem będą to oczywiście modele z krótkim rękawem, jesienią i zimą z dłuższym, by zapewnić komfort termiczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinna posiadać dobra odzież sportowa?
Jakie cechy powinna posiadać dobra odzież sportowa?
Planując uprawianie sportu w wymiarze amatorskim dla poprawy własnej kondycji i samopoczucia, a także po to aby zrzucić podczas na […]
Ostatnie wpisy