Co nosić w pracy, by nie przegrzać organizmu?

Praca fizyczna wymaga oczywiście wysiłku oraz aktywności, która bezpośrednio prowadzi do pocenia, co jest naturalną odpowiedzią naszego organizmu na takie warunki. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ spocone ciało wystawione na wiatr lub nagłą zmianą temperatury może zareagować chorobą lub przeziębieniem. Dbając o swój komfort termiczny można również szybko doprowadzić do przegrzania organizmu, co również będzie skutkować przykrymi dolegliwościami zdrowotnymi. Jak zatem uniknąć tego typu sytuacji? Jak zapewnić sobie wygodę w pracy, wybierając odpowiednie ubrania? Jak nie doprowadzić do przegrzania ciała?

Kluczem jest oczywiście odpowiednia garderoba oraz sposób jej doboru. Sprawdza się tutaj przede wszystkim bezrękawnik, który można założyć w przypadku chłodniejszych dni lub wtedy, gdy jest nam zwyczajnie zimno. Jego zaletą jest zamek, który w dowolnej chwili można zapiąć lub rozpiąć. Kiedy przychodzi taka potrzeba, również po prostu zdjąć, by uniknąć przegrzania.

Wygodnie i przewiewnie

Oprócz długości ubrań oraz warstw, które na siebie nakładamy, ważny jest również materiał, z którego zostały one wykonane. Jeśli mowa o koszulkach firmowych, które użytkowane są przez osiem, długich godzin, to najlepiej sprawdza się bawełna, która zapewnia cyrkulację powietrza i niezbędną wentylację. Skóra może po prostu swobodnie oddychać. Drugą kwestią jest dobór koszulek do pory roku. Latem będą to oczywiście modele z krótkim rękawem, jesienią i zimą z dłuższym, by zapewnić komfort termiczny.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dziewiętnaście =