Ból stawów i mięśni po wysiłku fizycznym – jak sobie z nim radzić?

Ból stawów i mięśni po wysiłku fizycznym – jak sobie z nim radzić?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz do czynienia z bólem mięśni lub stawów, oto kilka wskazówek, jak uzyskać ulgę:

Ruszaj się

Ruch zwiększa przepływ krwi do mięśni i stawów, dzięki czemu szybciej się one goją. Ćwiczenia pomagają również utrzymać mięśnie w dobrej kondycji, dzięki czemu nie ulegają one w przyszłości tak łatwo kontuzjom. Jeśli ostatnio nie ćwiczyłeś, zacznij powoli – na początku wystarczy kilka minut dziennie. W miarę poprawy kondycji i przyzwyczajania się organizmu do częstszego ruchu, stopniowo zwiększaj ilość czasu spędzanego na ćwiczeniach w każdym tygodniu.

Spróbuj ciepła lub lodu w celu złagodzenia bólu

Ciepło może pomóc rozluźnić napięte mięśnie, zmniejszyć stan zapalny i złagodzić sztywność spowodowaną zapaleniem stawów. Ale jeśli masz uraz lub obrzęk, zastosowanie lodu przez 15 minut może pomóc kontrolować obrzęk i zmniejszyć ból bez powodowania skurczów mięśni, które mogą wystąpić przy zastosowaniu ciepła.

Suplementacja 

Suplementy mogą pomóc w poprawie zdrowia stawów. Na przykład, glukozamina i siarczan chondroityny są stosowane w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów i zmniejszaniu stanu zapalnego. Suplementy na stawy pochodzą z naturalnych źródeł, takich jak chrząstka rekina lub ścięgna krowy. Ważne jest, aby pamiętać, że te suplementy nie są regulowane, więc należy porozmawiać z lekarzem przed ich podjęciem.

Masaż

Masaż może pomóc złagodzić ból stawów. Nacisk wywierany przez masaż pomaga zwiększyć przepływ krwi do danego obszaru, a także rozluźnić napięte mięśnie i zwiększyć elastyczność. Masaż obniża również poziom stresu, który jest kolejnym czynnikiem mogącym nasilać ból stawów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobrej jakości lampy do kuchni – jak je wybrać?
Dobrej jakości lampy do kuchni – jak je wybrać?
Kuchnia to serce każdego domu. Coś w tym jest. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy wspólne chwile, przygotowując posiłki, pijąc […]
Ostatnie wpisy