Picie wina wytrawnego – jakie ma korzyści zdrowotne?

Picie wina wytrawnego – jakie ma korzyści zdrowotne?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wino Zweigelt jest wytwarzane w procesie, który koncentruje cukry, kwasy i garbniki, co skutkuje bardziej skoncentrowanym smakiem.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia wytrawnego wina są podobne do korzyści płynących z picia każdego innego napoju alkoholowego. Jednak ze względu na niską zawartość kalorii w porównaniu z innymi napojami alkoholowymi, takimi jak piwo czy alkohole wysokoprocentowe, wino wytrawne może być spożywane z umiarem bez dodawania zbyt wielu dodatkowych kilogramów lub kalorii do diety.

Pomaga zapobiegać chorobom serca

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of California wykazało, że ludzie, którzy piją czerwone wino, są mniej narażeni na rozwój chorób serca i innych schorzeń układu krążenia. Czerwone wino zawiera resweratrol, przeciwutleniacz, który chroni przed chorobami serca i rakiem. Resweratrol występuje w czerwonych winogronach, ale nie w białych winogronach lub białym winie. Ilość resweratrolu w kieliszku wina zależy od rodzaju użytych winogron i sposobu jego produkcji.

Poprawia funkcjonowanie mózgu

Przeciwutleniacze w wytrawnym winie pomagają poprawić przepływ krwi do mózgu, co poprawia pamięć i koncentrację. Efekt ten jest wyraźniejszy u osób starszych niż u młodszych, ponieważ starzenie się zmniejsza przepływ krwi do mózgu i powoduje stres oksydacyjny, który uszkadza komórki i upośledza ich zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Wina wytrawne zawierają również flawonoidy, które chronią mózg przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki, spowodowane szkodliwymi toksynami, takimi jak dym papierosowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kurs prawa jazdy – jakie ma zalety?
Kurs prawa jazdy – jakie ma zalety?
Kurs prawa jazdy to obowiązkowy program, który kursant musi zaliczyć, aby uzyskać prawo jazdy. Podzielony jest na dwie części: teoretyczną […]
Ostatnie wpisy